Lichořeřišnice (Tropaeolum) je jediným rodem jednoletých nebo vytrvalých bylin z čeledě lichořeřišnicovité. Jsou to většinou dužnaté byliny, některé vytrvalé druhy mají oddenky nebo stonkové (hypokotylní) hlízy. Lodyhy jsou plazivé, až 5 m dlouhé, při šplhání po okolních rostlinách si pomáhají až 20 cm dlouhými ovíjivými řapíky listů. Jednoduché listy vyrůstají střídavě, bez palistů. Rostlinné pletivo obsahuje myrosin. Rostliny hlíznatých druhů rostou zpočátku spíše vzpřímeně, dosahují výšky až 1 m a mají kratší lodyhy. Květ má nápadně zbarvených kalich, poskládaný z 5 lístků z nichž dva jsou menší; mívají barvu žlutou, oranžovou, červenou, fialovou nebo různě kombinovanou.

Použití: Lichořeřišnice začíná působit přibližně po 2 hodinách od použití, maximální účinek má po 9 hodinách a zhruba po 16 hodinách její účinek mizí. Pro rovnoměrný účinek proto dodržujte rozdělení denní dávky do 3 dílčích dávek, jak je určeno v dávkování. Lichořeřišnice při pravidelném užívání do 2 měsíců likviduje v těle většinu stafylokoků, streptokoků, E-coli, salmonel a dalších nebezpečných bakterií, a to zejména v močových cestách. Aktivně ovlivňuje akutní i chronické záněty urogenitálního systému a velmi se osvědčila při zánětech prostaty.

Tinktura lichořeřišnice vhodně doplňuje užívání syntetických antibiotik nebo je významně podpoří a zkrátí dobu léčby. Lichořeřišnice je vhodná při zánětech močových cest, ledvin a zánětech dýchacích cest. Její včasné nasazení může zlikvidovat infekci již v jejím začátku. Je výborná jako prevence a skvělá při doléčení proběhlých zánětů s hrozbou recidivy. Funguje spolehlivě jak u lidí, tak u zvířat...chválí lichořeřišnici pan bylinář Jukl.


Je to rostlina s celou škálou látek s bakteriostatickým a insekticidním účinkem, používá se v lidovém léčitelství k léčbě nemocí ledvin, močového měchýře a dýchacích cest, slouží jako diuretikum i k léčbě defektů kůže.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one