Články co a jak ?

Zde najdete sezonní rady a návody na recepty z bylinek a jejich DOMÁCÍ ZPRACOVÁNÍ A VYUŽITÍ.
Můžete tak doma zpracovat svou úrodu a zakonzerovat si zdroje na zimu:)
Šípky

Šípky

Lákají svou jasně červenou barvou a jsou jasným symbolem příchodu podzimu. Kromě pěkné dekorace a čaje se z šípků dá vyrobit docela hodně dslších věcí. Obsahují mnoho vitamínu C a betakarotenu, který přijde vhod během dlouhých zimních nocí a krátkých dnů.
1283256634cla_slimak1.jpg
Jak na slimáky bezdomovce i ty šnečky s domečkem?
Stačí deštivější léto a slizáci hnusáci pořádají večírky na vaší zahradě. Kdo je nechce pořád dookola s baterkou chodit sbírat, možná mu pomohou následující tipy a rady dalších pěstitelů:
10370415_363702163792828_5477949780147457678_n.jpg
Co s mátou?

Co s mátou?

Kloktadlo

Kloktadlo

Kostival

Kostival

Růže jsou považovány za královny květin. Většina začínajících zahradníků se jich proto často bojí. Obavy jsou zbytečné, růže se dají pěstovat skoro všude, běžně také v nádobách samostatně nebo v kombinaci s jinými rostlinami. Stačí dodržet pár zásad při jejich sázení. Já kupovala růže od pěstitelů i keře ze supermarketu, rostou a kvetou nakonec všechny:)
IMG_0487.JPG
Druhá polovina a konce léta jsou časem dvouletek. Již nyní máme šanci připravit se na další sezonu.Dvouletky jsou velice vděčná a pestrá směs rostlin jako doplněk k letničkám a trvalkám a dovedou vyplnit pauzu v kvetení mezi letními trvalkami a jarními cibulovinami.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one